ГРУПА "МЕТЕЛИКИ"

 

                                                  Група «Метелики» Вас щиро вітає!
                                   Сумно ніколи у нас не буває:
                                       Граєм,вчимося, спостерігаємо,
                                    Радо дорослим допомагаємо…
                                             В дружню сімю раді Вас запросити,
                                          З серцем відкритим любо зустріти!
 

 

Вихователі: 

Мулик Віта Володимирівна

Тема самоосвіти: " Розвиток логічного мислення дітей на заняттях з математики"

Шатохіна Надія Олекандрівна

Тема самоосвіти: "Моральне виховання дітей дошкільного віку"

Плужник Світлана Анатоліївна

Тема самоосвіти: "Екологічне виховання дошкільників"

Помічник вихователя:

Щербак Світлана Володимирівна    

   

 

ДЛЯ, ВАС, БАТЬКИ!

 

"Всі ми родом з дитинства"

Часто чуєш: «Якби знову стати дитиною!»  Майже всі хочуть повернутися хоч на мить у безхмарну і безтурботну пору, коли можна було цілими днями ганяти , пускати мильні бульбашки, годинами розглядати яскраві картинки у великих книгах… Улюблені іграшки, найкращі друзі, веселі пустощі, смачні солодощі, захопливі казки та ніжна мамина колискова –  що може бути кращим за спогади про цю пору життя?

 «Дитинство кольорове»… Якими кольорами воно запам'ятовується нам? У одних вони яскраві та барвисті, у інших – тьмяні та сірі. Саме в дитинстві виховується довірливе ставлення до світу або ж постійне очікування прикростей від усього, що оточує. Адже почуття, сформовані в дитинстві, нерідко супроводжують людину протягом усього життя, надаючи її стосункам з іншими особливого стилю і емоційного забарвлення: спрямованість на спілкування або бажання його уникнути, прагнення до взаєморозуміння або конфліктність, довірливість або замкненість і агресивність

Сім'я – перша школа людських взаємин, де діти з ранніх років засвоюють систему моральних цінностей, норм поведінки, культуру, звичаї народу, бо традиції сімейного виховання складались протягом століть. Правила виховання дітей передавались новим поколінням як освячені часом канони. У кожного існують перші спогади про тепло маминих рук, про бабусині казки на ніч, про татові жарти та сімейні свята. Ці спогади супроводжують нас протягом усього життя і залишаються своєрідною реліквією. І в цьому теж суб’єктивне відчуття щастя дитинства

Та чого ж може навчити тато і мама свою дитину в перші роки життя? Перше та основне – любові. Якщо вони спокійні, розважливі та доброзичливі, ласкаві з дитиною, – це означає що своєю поведінкою вони доводять дитині перший найважливіший урок пізнання світобудови. Він розшифровується маленькою дитиною приблизно так: «Мої батьки добрі та гарні. Вони люблять мене. Світ світлий і надійний».

 Дошкільне дитинство назавжди залишається в пам'яті дитини і сім'ї. Тож дуже добре розуміємо, як ці роки швидко проходять і як потрібно їх цінувати. І тут належна роль відводиться педагогам. Ми, фахівці, які працюємо з дітками, повинні докласти максимум зусиль аби дитинство  їх зробити незабутнім. «Вихователь відчиняє двері, але зайти в них повинен сам вихованець»

Часто-густо у спогадах про дитячий садок пригадуються незабутні свята та підготовка до них (розучування віршиків і пісень, виготовлення прикрас та подарунків власними руками),  цікаві екскурсії, нові знання, веселі ігри. Це –  подорож у чарівний світ казки: дитинство без казки неможливе, бо вона навчає добру, мужності, кмітливості, мудрості, терпінню. Це – місце, де можна було погратися в пісочниці, покататися на каруселі, заховатись від сонечка під парасолькою та спуститися з гірки. Іноді в дитячому колективі виникають суперечки, сварки. Тільки чемність, розуміння та доброта можуть знайти спільну мову. На такий випадок існують «мирилки», що вчать доброзичливості, вмінню запобігати конфліктам між дітьми.

Для того, щоб дошкільне дитинство для кожного малюка було радісним, змістовним, цікавим, щасливим, запам'яталось на довгі роки першими відкриттями, підґрунтям  повинно стати тепло і духовне багатство родинного кола та уважні, турботливі перші педагоги в житті дитини.

Дбати про дітей, робити їхнє дитинство щасливим, пригортати до серця наділяти любов’ю,  бо ж кажуть, що чужих дітей не буває. Таким може стати «основний закон» людяності в світі людей – закон Любові.

Ми всі родом з дитинства, із рідної хати.

Там, де все безтурботно. Де мама і тато.

Де цікаво і весело дітворі.

Де садочок, і школа, і друзі в дворі.

Хай щасливими будуть дитячі роки,

Щоб всміхались при спогадах малюки!